La numai câteva zile distanță după recentul accident din capitală în care au fost implicate un tramvai și un autobuz, azi un alt tramvai a fost implicat într-un eveniment soldat cu… victime.
Concret, mijlocul de transport a deraiat, joi, pe Valea Cascadelor din București, iar o parte a vehiculului a lovit un stâlp, dupăcu a informat ISU București-Ilfov.
La momentul producerii incidentului, în tramvai se aflau aproximativ 20 de călători. Șase persoane au solicitat îngrijiri medicale la fața locului, iar patru dintre acestea au fost transportate ulterior la spital.
S-a intervenit cu o autospecială de stingere dotată cu modul de descarcerare și patru echipaje de prim ajutor.
„În urmă cu scurt timp am intervenit ca urmare a deraierii unui tramvai de pe șine, pe Valea Cascadelor din Capitală. Ca urmare a deraierii, o porțiune din tramvai a intrat în coliziune cu un stâlp”, a transmis ISU București-Ilfov.
Foto: stirileprotv.ro
