„Trăim într-un sector aglomerat, în care spațiul public este ocupat de mașini nefolosite, abandonate, într-o stare de degradare avansată. Fără RCA și fără ITP. Deseori, ocupă locuri de parcare. Poliția Locală are o bază de date în care a sistematizat locațiile mașinilor aflate în această situație – vehicule abandonate, aflate pe domeniul public sau privat de cel puțin 6 luni, ce nu respectă condițiile legale pentru a circula pe drumurile publice. Poliția Locală a transmis somații proprietarilor, prin care solicită ridicarea acestora de pe terenul aparținând domeniului public în termen de 5 zile. Odată cu expirarea termenului de 10 zile de la data comunicării somației , în cazul în care nu s-a luat nicio măsură, ADP Sector 2 ridică „rablele”. Așa s-a întâmplat și săptămâna trecută – operațiune în care 10 mașini abandonate au fost ridicate. Așa eliberăm spațiul public ocupat inutil. Așa mai eliberăm locuri de parcare ocupate inutil” este mesajul edililor din Sectorul 2.
Related Posts
Add A Comment
Subscribe
Abonează-te pentru a primi cele mai noi știri
© 2026 București Business By Reusita Business Group. Toate drepturile rezervate.
