„Vă mulțumim pentru participarea la Noaptea Europeană a Muzeelor 2026!
Peste 3400 de vizitatori ne-au trecut pragul sâmbătă, 23 mai, la Muzeul Național al Țăranului Român, unde au putut admira expoziția permanentă „Legea creștinească”, cele cinci expoziții temporare și Târgul 100 de tradiții românești.
Le mulțumim celor 25 de voluntari care ne-au fost alături pe parcursul evenimentului, în marea lor majoritate elevi ai Colegiul Tehnic de Arhitectură și Lucrări Publice „Ioan N. Socolescu”. Implicarea, energia și sprijinul lor au contribuit esențial la buna desfășurare a evenimentului.
Ne bucurăm că am putut împărtăși împreună această experiență și vă așteptăm cu drag și la următoarele evenimente de la Muzeul Țăranului“.”- este mesajul gazelor.
