„Multe gări din România arată ca după război!
La Ministerul Transporturilor lucrăm la cadrul legal pentru transferul gărilor de la CFR în administrarea autorităților locale, care doresc să le preia și să le modernizeze.
O altă mare problemă este cea a terenurilor aflate în administrarea CFR.
Acele terenuri adiacente liniilor de cale ferată care încurcă proiectele locale.
Toate aceste situații vor fi reglementate!”
Este ceea ce a transmis azi Sorin Grindeanu, ministrul Transporturilor. Măcar. Așa, în ceasul al… 13-lea…
foto: Facebook, ziare.com
