Derby-ul play off-ului Ligii 1 la fotbal dintre FCSB si CFR Cluj s-a terminat nedecis aseara, la Giurgiu, pe arena „Marin Anastasovici”, scor 1-1 (1-0), partida incepand intr-un decor de vis al unui apus de soare generos in cea de-a doua zi a Sfintei Sarbatori Pascale.

Meciul a fost unul de lupta, cu destule faze de poarta, in care fiecare echipa a avut sansa sa de a marca si a castiga, insa decizia punctelor s-a luat la ultima faza din prelungiri, cand Andrei Burca a reusit sa marcheze cu o lovitura de cap, pastrand echipa din Cluj pe prima pozitie a clasamentului, la doua puncte distanta de adversara sa directa de la Giurgiu.

Bucurestenii au deschis scorul in minutul 19, cand Florin Tanase a transformat o lovitura de la 11 metri, in urma unui fault comis in propriul careu de chiar autorul golului egalizator al clujenilor.

La finalul turului play off-ului, CFR Cluj are 42 de puncte, urmata de FCSB – 40 puncte si CSU Craiova – 37 de puncte.