CSM Bucuresti a facut un pas urias pentru calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a surclasat astazi, scor 33-24, la Ramnicu Valcea, pe SCM din localitate, intr-un duel 100% romanesc in prima mansa din optimile de finala ale competitiei.

Dupa o prima repriza echilibrata (13-12 in favoarea bucurestencelor), mitanul secund a fost la discretia Cristinei Neagu et Co., tabela de marcaj indicand la final o diferenta de 9 goluri pentru echipa pregatita de Adi Vasile, cel care si-a prelungit contractul cu CSM pentru inca doua sezoane.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Liscevic 7 goluri, Florică 5, pentru gazde, respectiv Neagu 13 şi Lazovic 7, pentru CSM.

Cristina Neagu a devenit, dupa acest joc, cea mai buna marcatoare a actualului sezon din Liga Campionilor.

Partida retur va avea loc sambata viitoare, la ora 17, in Sala Polivalenta din Bucuresti.