„Domnul Victor Rebengiuc a primit aseară „Omagiul UNITER pentru o carieră strălucită și longevivă”, în cadrul unei gale care a avut loc la Teatrul Odeon.
Într-o lume în care reperele se schimbă atât de repede, Victor Rebengiuc rămâne acel punct fix de profesionalism, rigoare și, mai ales, de o onestitate artistică rară. Un actor care nu a căutat niciodată aplauzele ieftine, ci adevărul curat pe scenă.



Mulțumim pentru încăpățânarea de a face teatru de cea mai înaltă clasă și pentru fiecare seară în care ne-ați amintit de ce iubim această artă!”- au scris reprezentanții Teatrului Naţional „I. L. Caragiale” Bucureşti, într-o postare prin care aduc, la rândul lor, prinos marelui artist.
Așa se cade! Pentru o carieră uriaș, pentru un destin trăit nobil și asumat pe scenă și în fața camerelor de luat vederi.
Foto: Florin Ghioca
